Při zařizování interiéru často věnujeme předsíni tu nejmenší pozornost. Nutno dodat,
že k naší vlastní škodě, protože předsíň jako první místnost, kam z venku vcházíme my či naši hosté, by měla navodit příjemnou uvítací atmosféru.
Zásadní je pro předsíň, která bývá většinou malá a bez oken, tedy tmavá, přidat světlo. Docílit toho můžeme s pomocí světlých barev, zrcadel či kvalitního bodového osvětlení. V případě, že to je stavebně možné, je vhodné vpustit skrz prosklené plochy světlo přirozené.
Co by v předsíni rozhodně nemělo chybět, je věšák a botník. Ty většinou můžete pořídit samostatně, nebo jako součást šatníkové stěny. Jestliže se rozhodnete pro jednotlivé skříňky, vybírejte buď stejné typy, nebo takové, které k sobě ladí. Předsíň zařízená ve stylu ,,každý pes, jiná ves“ rozhodně nevzbuzuje příjemnou atmosféru.
Pokud si nejste jisti správně zvolenou kombinací, ideálním řešením pro vás bude již zmíněná šatníková stěna. Tu lze koupit buď ve zcela jednoduché variantě – botník, věšák, nebo s dalšími skříňkami.
Pokud vám to prostor dovolí, je vhodné sem umístit i šatní skříň, kam schováte méně často používané kabáty či bundy, ale také kabelky, tašky apod.
Předsíň využíváme každý den minimálně dvakrát, proto se účelným pomocníkem může stát i židle nebo stolička. V případě nedostatku místa a nutnosti potřeby sezení, obzvlášť tam, kde bydlí starší či handicapovaní lidé, je praktickým řešením sklopné sedátko.
Jelikož je předsíň velmi zátěžový prostor, měly by tomu odpovídat i zvolené materiály. Povrchy by měly být snadno udržovatelné, což platí nejenom o nábytkovém vybavení, ale také o podlaze. Do předsíně se nehodí koberec, vhodnější je dlažba, plovoucí podlaha, linoleum apod.
Jak již bylo zmíněno výše, nezbytnou součástí předsíně je zrcadlo. To by mělo být dostatečně veliké, abychom si v něm prohlédli celou postavu. Vhodný je i další věšák, určený výhradně pro návštěvy, případně věšáček na klíče od bytu, domu, sklepa…
více »
více »