…a podle toho by také měla vypadat. Zařizování ložnice začíná výběrem vhodné části domu, bytu. Vždy by to měl být ten nejklidnější prostor, ideálně otočený na východ nebo na sever, protože spát bychom měli v nejchladnější místnosti, což nám např. ,,západní ložnice“ rozhodně v létě neumožní.
V posteli trávíme jednu třetinu dne a tomu by měl odpovídat i výběr vhodného lůžka. Obecně je třeba brát zřetel na následující parametry: ideální výška postele je cca 50 cm nad zemí, pro starší a handicapované lidi je vhodnější ještě vyšší lůžko; šířka postele je minimálně 90 cm pro jednoho člověka; postel by měla být delší o 10 až 20 cm než je výška osoby, která na ní bude spát.
Důležitou součástí postele je správná matrace. Zde se rozhodně vyplatí investice do zdravotních
typů. Ty jsou vyrobeny z materiálů, jež se dokážou přizpůsobit váze a tělesné teplotě člověka. Ve výsledku pak nejste ráno otlačení, rozlámaní a nepřipadáte si jak pověstná ,,princezna na hrášku“…
Efekt zdravotní matrace je vhodné doplnit anatomickým polštářkem. Ten zajistí pohodlný a relaxační odpočinek vaší krční páteři a s ní spojeným partiím.
Součástí vybavení ložnice jsou skříně, případně komoda a rozhodně by neměly chybět noční stolky.
Krásný solitér může tvořit samostatné zrcadlo, pokud již ovšem není součástí šatní skříně.
Na noční stolek patří lampička, ale co do ložnice nepatří, je klasický velký lustr. Mnohem vhodnější bude tlumenější světlo, tedy např. světelné panely s regulací intenzity světla apod.
Pro útulnou, příjemnou a intimní atmosféru…
…byste měli volit uklidňující barvy, tedy především jemné pastelové tóny. A nezapomeňte, zařizujte útulně, nikoli přeplácaně.
více »
více »
více »
více »